Oświetlenie

Od zawsze przykladamy dużą wagę do oświetlenia jako odrębnej dziedziny. Nasze doświadczenie wykazuje, że właściwy dobór oświetlenia i odpowiednia jego kompozycja poprawia nastrój użytkowników pomieszczeń. Potrafimy oświetlić i podświetlić prawie wszystko, nierzadko doradzamy projektantom wnętrz jak najlepiej i najoszczędniej oświetlić pomieszczenia i obiekty. Dzięki zastosowaniu automatyki tworzymy sceny świetlne, które za naciśnieciem jednego przycisku całkowicie zmieniają otaczającą nas scenerię.

Nasza oferta skierowana jest również dla wszystkich szukajacych oszczędności. Staramy się za pomocą odpowiedniego doboru źrodeł i opraw ograniczyć pobór energii elektrycznej przy zachowaniu poziomu natężenia oświetlenia lub nawet poprawiając wynik. Więc jeśli chcielibyście Państwo obniżyć rachunki energii elektrycznej zapraszamy, staramy się wprowadzać zmiany w firmach, instytucjach, mieszkaniach prywatnych oraz wszelakich obiektach.

Przykład: typowa oprawa zasilana napieciem 230V składająca się z 4 oprawek GU10, najczęściej stosujemy źródla halogenowe i zakładamy o mocy 50W, co nam daje przy założeniu, że koszt 1kWh w Polsce przy standardowej taryfie wynosi 0,55 zł brutto, koszt 1 godziny pracy oprawy 4 x 50W = 200W. Czyli 1kWh zużywamy w ciągu pięciu godzin. Mało...? Liczymy dalej. Załóżmy, że jest to żyrandol w naszym pokoju, więc średnio może być włączony 5 godzin przez załóżmy 200 dni w ciągu roku. A więc mamy już 1000 godzin x 0,2kW = 200kWh x 0,55 zł = 110 zł. Dla niektórych też mało. Przy tych samych założeniach zastosujemy 4 watowe źródło oparte na diodach LED, i liczymy dalej 1000 godzin x 0,016kW = 16kWh x 0,55 zł = 8,8 zł / rok, czyli oszczędziliśmy 101,20 zł. Mowa tu tylko o jednej oprawie, zastanówcie się Państwo jakie oszczędności można by znaleźć np.: w bloku mieszkalnym, biurze, sali sportowej, nawet na ulicy, nie wspominając o gospodarstwach domowych.

Wszystkich chętnich zapraszamy do działu kontakt.